Sférické kino

Ve středu 11.4.2018 pozvala naše ZŠ provozovatele takzvaného sférického kina, aby dětem MŠ a žákům ZŠ promítl naučný program Hledání hranic sluneční soustavy (3., 4., a 5.ročník) .Tento film představuje misi NASA IBEX , která má za úkol zkoumat naši sluneční soustavu, její hranice s okolní galaxií. Během promítání se diváci dozvědí např. jak družice IBEX v kosmickém prostoru sbírá atomy hmoty nebo co je to polární záře.

Kaluoka’hina ( MŠ, 1., a 2., ročník). Začarovaný korálový útes KALUOKAHINA – člověkem nedotčený podmořský ráj. Výbuch podmořské sopky však náhle zničí kouzlo, které korálový útes po staletí chránilo. Společně s jeho obyvateli se vydáme na dobrodružnou plavbu za jeho záchranou.

Mobilní planetárium – sférické kino – nový způsob vzdělávání pro děti i dospělé. Sférický projekční systém uvnitř pojízdné kupole skýtá neuvěřitelný pohled. Jedná se o výukové a dokumentární filmy, ale také o čistě zábavní atraktivní show s 3D efektem. Jedná se o sférický 360º výhled, jaký nemůže poskytnout žádné dnešní mobilní kino.

 

You can leave comments by clicking here, leave a trackback at http://wp.zsamsbesiny.info/wp-trackback.php?p=2361 or subscibe to the RSS Comments Feed for this post.