header image
 

All posts in Únor, 2020

V pátek 28.2.2020 se konal 4.ročník JAZYKOLAMIÁDY. Žáci plnili několik soutěžních disciplín a ti nejlepší byli odměněni.

1.místo: Tereza Volfová, Michal Matějka, Julie Malátová, Vojtěch Malát, Zdeňka Petrželková, Matyáš Roubal

2.místo : Nikola Mašková, Tereza Tomanová, Nikola Hlaváčková, Matěj Duchek, Luboš Karel Denk, Ladislav Smolík

3.místo: Eliška Podlahová, Eliška Polívková, Kamila Kubíni, Michal Mašek, Petr Miško, Josef Kottnaur

Vážení rodiče, vážení strávníci,

vzhledem k rostoucím cenám potravin a energií zvyšujeme v souladu s vyhláškou č. 107/2015 Sb., o školním stravování, s platností od 1. 3. 2020 ceny obědů ve ŠJ ZŠ .

Žáci 1. – 4. ročník – 29 Kč

5. ročník – 31 Kč

Tomanová Jaroslava – vedoucí ŠJ

Mgr. Zdeňka Žatková – ředitelka ZŠ

Ve středu 26. 2. 2020 navštívily děti z MŠ místní knihovnu. Paní knihovnice Vlčková jim připravila malý test. Poznávání knih podle ilustrací. Děti uhodly všechny názvy. A protože již má MŠ založený čtenářský průkaz, vypůjčily si děti pohádkové knihy, ze kterých si budou číst ve školce.

 

V úterý 25. 2. 2020 jsme se podruhé setkali s paní Mgr. Vendulou Doubkovou. Téma dnešního setkání bylo Krvácení ohrožující život člověka. Žáci si vyzkoušeli, jak rychle, správně a čím zastavit silné krvácení i jak jednat s osobou, která je v bezvědomí. Pomocí tlakového obvazu se pokusili zastavit krvácení z končetiny, ví, jak pomoci člověku, který krvácí z krku. Každý si také vyzkoušel tzv. zotavovací polohu.

Ve středu 26.2.2020 navštívili žáci 1. ,2. a 3. ročníku MÍSTNÍ KNIHOVNU.  Knihovnice paní Vlčková se žáky pobesedovala,  jak si knihy půjčovat a jak se správně ke knihám chovat.

V úterý 25.2.2020 se žáci naší školy proměnili v princezny, čaroděje, víly, klauny a jiné pohádkové i nepohádkové bytosti v rámci výuky plnili mnoho zajímavých úkolů (z M, ČJ, TV, VV), které pro ně připravili žáci 5. ročníku. Každá soutěžící skupina získala drobné sladkosti. Závěrem si žáci zvolili nejkrásnější masku. Letos se nejvíce líbila maska medvěda, pod kterou se ukrýval Lukáš Kohút.

V pondělí 24.2.2020 navštívili žáci naší ZŠ představení ZUŠ Klatovy – MRAZÍK.

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 proběhl v naší škole projektový den pod názvem
Den v bezpečí – aneb den s Policií ČR. Navštívili nás příslušníci Policie ČR, kteří žáky seznámili s jejich technikou, vozidly či s donucovacími prostředky. Vyzkoušeli si testry na alkohol a drogy. Pobesedovali s tiskovou mluvčí Policie ČR nprap. Danou Ladmanovou o ochraně proti nežádoucím a nebezpečným jevům ve společnosti – šikaně, kyberšikaně, násilníkům i o krádežích. Také si zopakovali znalosti z dopravní výchovy – pohyb chodce a cyklisty na vozovce, nutnost používání reflexních a ochranných prvků. Nprap. Ladmanová žákům předala plyšového maskota Leopolda a mnoho dalších materiálů, které mohou využít v přípravě ve vzdělávání.