header image
 

All posts in Leden, 2020

Žáci ZŠ Běšiny se 29.1.2020 zúčastnili OKRESNÍHO PŘEBORU JEDNOTLIVCŮ V ŠACHU, který se konal v Sušici . Turnaje se zúčastnili žáci –  Matyáš Roubal, Josef Kottnaur, Samuel Brček, Martin Šťastný. Prvenství ve své  kategorii obhájil Matyáš Roubal, který dovezl nejen medaili za první místo, ale i pěkný pohár. Blahopřejeme !

Děti z MŠ – Sluníčka – si v úterý 21. 1. 2020 užily super výlet do Klatov. Společně s dětmi z MŠ Strážov zhlédly v kině pohádkový příběh –

Ledové království 2.

V pondělí 20. 1. 2020 se v prostorách naší školy uskutečnilo letošní první setkání s paní Mgr. Vendulou Doubkovou, která si pro žáky připravila besedu zaměřenou na zdravovědu a hlavní složky integrovaného záchranného systému. Žáky seznámila s méně známými složkami záchranné služby, prohlédli si oblečení záchranářů, povídali o záchranných vozech či vrtulnících, o ošetření odřenin, popálenin i krvácení. Také si zopakovali, jak si počít při vzniku požáru a při tonutí člověka. Těšíme se na další setkání.

Žáci, nezapomeňte prozkoumat autolékárničky!!!

V úterý 14. 1. 2020 zavítala do MŠ paní knihovnice Olina Kovaříková z Janovic nad Úhlavou. Přivezla dětem spoustu knih, ze kterých jim četla. Jednu pohádkovou knihu dětem věnovala.