header image
 

All posts in Listopad, 2019

Ve středu 13. 11. 2019 zavítal do MŠ pan učitel David Gajdůšek. Připravil si pro děti ukázkovou hodinu tělesné výchovy. A děti si to užily náramně. Soutěže, přetahování, různé pohybové hry. To vše si vyzkoušely. Pan učitel slíbil, že si na nás zase na jaře udělá čas a přijede. Tak se máme zase na co těšit.

Ve středu 6.11.2019 nás navštívil zástupce FAČR Mgr. David Gajdušek a zprostředkoval žákům hodinu tělesné výchovy zaměřenou na rozvoj pohybových dovedností. Žáci se aktivně zapojili a měli  z pohybu radost. (viz.fotogalerie)

Ve středu 20.11.2019 proběhnou třídní schůzky. Začátek v 16.30 hodin.

V úterý 5. 11. 2019 jsme s žáky vyrazili do klatovského kina Šumava na výukový program divadla fyziky ÚDiF nazvaný „Jednou provždy nehoří!“. Celé vystoupení bylo pojaté zábavnou formou. Na několika zajímavých fyzikálních pokusech si žáci ověřili, co všechno hoří a proč, zda jde vše hasit vodou, jestli hoří oheň i při nízkých teplotách, jaké barvy má oheň, proč věci hoří, ale neshoří. Dokonce už ví, proč se říká: „Kape ti na karbid?“. Toto představení si žáky svou atraktivitou jednoznačně získalo.

V sobotu 2.11.2019  jsme přivítali krátkým pásmem básní a písní nové  občánky naší obce. Děkuji žákům, kteří přišli uvítat do života své budoucí kamarády a spolužáky.

Děti z MŠ navštívily hřbitov a zapálily svíčky.

Ve čtvrtek 31. 10. 2019 přijelo do MŠ Divadlo Letadlo s pásmem V korunách stromů. Dorazili také žáci ze ZŠ a společně si všichni představení užili. Nechyběly soutěže, písničky, pouštění draků. Zkrátka vše, co k podzimu patří.