header image
 

All posts in Listopad, 2019

Ve středu 27.11.2019  zahájili žáci naší školy plavecký výcvik v bazénu Klatovy. Žáky čeká celkem deset lekcí.

Ve středu 27. 11. 2019 navštívily děti z MŠ divadlo v Klatovech. Pohádka Vodnické štěstí se jim moc líbila a patří jim velká pochvala. Ví, jak se chovat ve městě, v autobuse i v divadle.

V pondělí 18. 11. 2019 se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili v Klatovech výukového programu zaměřeného na virtuální realitu a moderní digitální technologie. Pod vedením lektora vstoupili žáci přímo do virtuálního světa. Získali povědomí nejen o otevřené a uzavřené virtuální realitě, ale i o rozšířené realitě. Zhlédli ukázku technologie 3D tisku, dozvěděli se zajímavosti o používaných tiskových materiálech, rychlosti tisku a hlavně si vyzkoušeli samotnou předtiskovou přípravu pomocí skenování.

V pondělí 18. 11. 2019 se v MŠ sešli rodiče, aby společně s dětmi vyrobili vánoční svícny. Každý je jiný, a všechny originální.

Ve středu 13. 11. 2019 zavítal do MŠ pan učitel David Gajdůšek. Připravil si pro děti ukázkovou hodinu tělesné výchovy. A děti si to užily náramně. Soutěže, přetahování, různé pohybové hry. To vše si vyzkoušely. Pan učitel slíbil, že si na nás zase na jaře udělá čas a přijede. Tak se máme zase na co těšit.

Ve středu 6.11.2019 nás navštívil zástupce FAČR Mgr. David Gajdušek a zprostředkoval žákům hodinu tělesné výchovy zaměřenou na rozvoj pohybových dovedností. Žáci se aktivně zapojili a měli  z pohybu radost. (viz.fotogalerie)

Ve středu 20.11.2019 proběhnou třídní schůzky. Začátek v 16.30 hodin.

V úterý 5. 11. 2019 jsme s žáky vyrazili do klatovského kina Šumava na výukový program divadla fyziky ÚDiF nazvaný „Jednou provždy nehoří!“. Celé vystoupení bylo pojaté zábavnou formou. Na několika zajímavých fyzikálních pokusech si žáci ověřili, co všechno hoří a proč, zda jde vše hasit vodou, jestli hoří oheň i při nízkých teplotách, jaké barvy má oheň, proč věci hoří, ale neshoří. Dokonce už ví, proč se říká: „Kape ti na karbid?“. Toto představení si žáky svou atraktivitou jednoznačně získalo.