header image
 

All posts in Říjen, 2019

V úterý 8. 10. 2019 navštívila ZŠ a MŠ divadelní představení v Klatovech. Pohádka Velká dobrodružství malého brouka bylo moc pěkné a všichni si to užili.

Nabízíme :   kroužek německého jazyka    MŠ  ( pracuje od října )

                     sportovní hry                      ZŠ   ( pracuje od října )

                     kroužek jógy                       ZŠ   ( zjišťujeme zájem žáků )

Dále bychom rádi otevřeli kroužek ručních prací, zdravotní, počítače………hledáme obětavé příznivce školy, kteří by měli zájem tyto nebo jiné kroužky vést. Případný zájem a další informace v ředitelně ZŠ.

Ve výtvarné soutěži – NAŠE ZAHRÁDKA – jsme se umístili na 3.místě, kategorie jednotlivců. Pod vedením paní učitelky Jaroslavy Tomanové obsadila 3. místo Nikola Hlaváčková  ( 5. ročník ). Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

V pondělí 7. 10. 2019 se na zahradě sešli rodiče a děti, aby společně vyrobili hmyzí hotel. Počasí se vydařilo, materiálu bylo dostatek a na zahradě už stojí dva hotely pro broučky. Celé setkání s rodiči se neslo v klidném a přátelském duchu.

Děti z MŠ se ve čtvrtek 3. 10. 2019 vydaly do lesa Bruskova. Plnily po cestě různé úkoly a v lese měly ten nejdůležitější. Zaplnit svou lepící tabulku přírodninami. Také si ze šišek udělaly svůj znak – SLUNÍČKO. Počasí bylo sice trošku chladnější, ale přesto si to velmi užily.

Podzimníček a červík Pepík

Podzim je tu a my jsme využili krásného dne k tomu, co k podzimu patří, tedy pouštění draků. Vypravili jsme se s draky nejrůznějších tvarů a barev na kopec za školu. Vítr foukal jen málo, ale i tak se po chvilce začala na obloze vznášet první dráčata. Postupně jich přibývalo, někteří rychle nabrali výšku a elegantně se vznášeli v povětří. Někomu bohužel drak ne a ne vzlétnout, ale to nikomu moc nevadilo a pěkné slunečné odpoledne jsme si užili všichni..

 

V úterý 1. 10. 2019 si děti v MŠ poprvé vyzkoušely, jak zní němčina. Již po první lekci zvládly říci, jak se jmenují.