header image
 

All posts in Říjen, 2019

V úterý 15.10. 2019 žáci ZŠ Běšiny v rámci exkurze navštívili Sklářskou huť ve Stachách. Ihned po příjezdu jsme všichni vyslechli krátké povídaní mistra skláře. Poté si všichni vlastnoručně vyzkoušeli foukání skleněné kuličky. Celý výlet jsme završili procházkou podzimní přírodou. :-)

V pondělí 14. 10. 2019 navštívil MŠ Lukáš Rendl a jeho Sára. Je to pejsek, který má zvláštní výcvik. Děti se dozvěděly spoustu užitečných rad, samy Sáru nakrmily, pohladily, pomazlily se s ní. Zvládli to úplně všichni.

V úterý 8. 10. 2019 navštívila ZŠ a MŠ divadelní představení v Klatovech. Pohádka Velká dobrodružství malého brouka bylo moc pěkné a všichni si to užili.

Nabízíme :   kroužek německého jazyka    MŠ  ( pracuje od října )

                     sportovní hry                      ZŠ   ( pracuje od října )

                     kroužek jógy                       ZŠ   ( zjišťujeme zájem žáků )

Dále bychom rádi otevřeli kroužek ručních prací, zdravotní, počítače………hledáme obětavé příznivce školy, kteří by měli zájem tyto nebo jiné kroužky vést. Případný zájem a další informace v ředitelně ZŠ.

Ve výtvarné soutěži – NAŠE ZAHRÁDKA – jsme se umístili na 3.místě, kategorie jednotlivců. Pod vedením paní učitelky Jaroslavy Tomanové obsadila 3. místo Nikola Hlaváčková  ( 5. ročník ). Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

V pondělí 7. 10. 2019 se na zahradě sešli rodiče a děti, aby společně vyrobili hmyzí hotel. Počasí se vydařilo, materiálu bylo dostatek a na zahradě už stojí dva hotely pro broučky. Celé setkání s rodiči se neslo v klidném a přátelském duchu.

Děti z MŠ se ve čtvrtek 3. 10. 2019 vydaly do lesa Bruskova. Plnily po cestě různé úkoly a v lese měly ten nejdůležitější. Zaplnit svou lepící tabulku přírodninami. Také si ze šišek udělaly svůj znak – SLUNÍČKO. Počasí bylo sice trošku chladnější, ale přesto si to velmi užily.

Podzimníček a červík Pepík