header image
 

All posts in Červen, 2019

Ve středu 12. 6. 2019 jsme v rámci školního výletu strávili nezapomenutelný letní den v příjemném prostředí písecké Sladovny. Zavítali jsme do zajímavých prostor Svíčkárny a mýdlárny Rodas, kde jsme si vlastnoručně, dle svých představ, nasypali koupelové soli, ozdobili svíčky a zhlédli poutavé video o výrobě a zdobení svíček. V místní expozici Mraveniště jsme se dozvěděli mnoho nového o životě mravenců a vyzkoušeli si na vlastní kůži mravenčí život. Výlet jsme zakončili zmrzlinou a procházkou po Kamenném mostě.

V úterý 11. 6. 2019 proběhl na klatovském dětském dopravním hřišti v rámci dopravní výchovy praktický výcvik žáků 4. a 5. ročníku. Žáci zde uplatnili své komplexní znalosti z teorie a pod vedením kompetentních pracovníků si procvičili základní prvky a úkony jízdy na kole, jež jsou stanovené pravidly silničního provozu. Žáci 5. ročníku získali Průkaz cyklisty. S příchodem letních prázdnin přejeme všem zúčastněným mnoho ujetých kilometrů bez nehod.

V pondělí 10.6.2019 – Všeuměl a ŠD – společné stavění domečků pro skřítky a zvířátka.

Ve čtvrtek 6. 6. 2019 se naši žáci, učitelé a starostka obce paní Pavlína Langmayerová zúčastnili česko-německého setkání partnerských škol v Lallingu. Zde se žáci rozdělili do skupin, byli seznámeni s programem Školní slavnosti a společně plnili připravené úkoly. V místním ovocném sadu se dozvěděli informace o pěstovaných stromech a zde žijící fauně a flóře. Zhlédli zde i prezentaci místního včelařského spolku. Po celou dobu spolu žáci velice dobře komunikovali cizími jazyky. Domů si každý odvezl skleničku vlastnoručně stočeného medu a škole věnoval pan ředitel Helmut Habereder pěkný dárek „Hmyzí hotel”.

V pondělí 3. 6. 2019 jsme pro naše žáky připravili poznávačku rostlin.

V pátek 31. 5. 2019 oslavily děti z MŠ svůj svátek. Využily pěkného počasí a tak se na zahradě soutěžilo, prolézalo pavučinou a nechyběla ani střelba z luku. Prostě si  svůj den naplno užily .