header image
 

All posts in Březen, 2019

V úterý 16.4.2019 proběhnou v ZŠ TŘÍDNÍ SCHŮZKY

začátek v 16.30 hodin.

V úterý 26. 03.2019 k nám z Českých Budějovic přijel pan Miloslav Vondruška s několika dravci. Jako první nám předvedl sovu pálenou jménem Bára, která uměla ležet naprosto bez hnutí na zádech. Potom nám přestavil krkavce Ferdu a  výra velkého Kubu,který nám několikrát proletěl nad hlavami, což se nám samozřejmě líbilo. A nakonec jsme se fascinovaně koukali na orla skalního  Bohouše. O všech dravcích jsme se dozvěděli velmi zajímavé informace.

Přerušení provozu ŠD a ŠJ ZŠ Velikonoční prázdniny 2019

Matematický klokan 2018/2019

Celostátní matematická olympiáda je určena pro žáky 2. až 5. ročníku ZŠ.

Školní kola proběhnou na školách dne 22. 3. 2019

 

Vlastnoručně ušitý medvídek !

Jarní víla zavítala do MŠ.       

 

V pondělí 18.3.2019 zhlédli žáci ZŠ i děti MŠ kombinované loutkoherecké představení o námořnících a pirátech, o kouzelné mušli, ztraceném pokladu, upovídaném papouškovi a věčně hladovém žraloku. Téma, které už po staletí doslova podněcuje fantazii nejen středoevropských dětských suchozemců. Díky svéráznému opeřenci a kouzelné mušli se jim přání splní a oni vyplují za pokladem. Ovšem moře skýtá mnohá nebezpečí. Když společně překonají bouři a vyzrají na žraloka, loď přepadnou piráti a zlý kapitán Baltazar chce poklad pro sebe. Chytrost a důvtip jsou však silnější a účinnější zbraně, než svaly a bambitka. A větší bohatství než poklad člověku přináší poctivost, přátelství a čisté svědomí. To vše a mnoho dalších pravd se děti dozví z tohoto dobrodružného příběhu.

V pátek 15. 3. 2019 si velká většina našich žáků zasportovala na zimním stadionu v Klatovech. Někteří si zahráli hokej, ostatní si užívali jen volného bruslení. Velkou zábavou byla hra na honěnou, při které si vyzkoušeli i tvrdost ledu. Přestože byli žáci po dvouhodinovém bruslení dost unavení, rádi by se na led opět brzy vrátili.

Ve čtvrtek 14. 3. 2019 navštívily děti z MŠ místní knihovnu. Knihovnice paní Vlčková jim vystavila čtenářský průkaz a vysvětlila jim, jak se knihy půjčují a jak se o ně starat. Dětem se hodně knížek líbilo a 4 si odnesly k přečtení do MŠ.