header image
 

All posts in Říjen, 2018

V pátek 26. 10. 2018 se žáci zúčastnili projektového dne Máme rádi Česko u příležitosti 100. výročí vzniku Československa. Žáci ve skupinkách plnili různé úkoly a odpovídali na otázky z dějin. Vyzkoušeli si své vědomosti a naučili se i něčemu novému.

Dne 25. 10. 2018 jsme se se žáky ZŠ vydali na podzimní exkurzi do Techmania Science Center v Plzni.

Žáci 1. ročníku navštívili 3D film Kosmix a žáci 2. – 5. ročníku absolvovali tématický blokový program:

Přijď na zub výživě.

Po skončení obou programů si pak žáci prošli a hlavně velice užili různé expozice. Všem se exkurze moc líbila.

https://photos.app.goo.gl/dNi78HtXjczu9cp57

Ve středu 24. 10. 2018 se v MŠ sešli rodiče a děti při netradičním zdobení dýni.      Dýňohrátky se i přes nepřízeň počasí vydařily.

V sobotu 20.10.2018  jsme přivítali krátkým pásmem básní a písní nové  občánky naší obce. Děkuji žákům, kteří přišli uvítat do života své budoucí kamarády a spolužáky.

Děti v MŠ si vyzkoušeli udělat zdravou svačinku. Zeleninový salát se jim moc povedl.

V pondělí 15. 10. 2018 se děti z MŠ vydaly do lesa. Celé dopoledne si moc užily.   Házely do dálky, zdolávaly překážky,  hledaly houby, poslouchaly les, stavěly pelíšky pro zvířátka. I mandala se jim moc povedla.

Přerušení provozu ŠD a ŠJ ZŠ podzimní prázdniny

Podzim je tu a my jsme využili krásného dne k tomu, co k podzimu patří, tedy pouštění draků. Vypravili jsme se s draky nejrůznějších tvarů a barev na kopec za školu. Vítr foukal jen málo, ale i tak se po chvilce začala na obloze vznášet první dráčata. Postupně jich přibývalo, někteří rychle nabrali výšku a elegantně se vznášeli v povětří. Někomu bohužel drak ne a ne vzlétnout, ale to nikomu moc nevadilo a pěkné slunečné odpoledne jsme si užili všichni..(viz.fotogalerie)