header image
 

All posts in Březen, 2017

1., 2. a 3. ročník

V pondělí 27.3. 2017 zavítal do MŠ pan Pohoda s pohádkou O čarodějnici . Přišli také žáci ze ZŠ a všem se představení moc  líbilo.  

Žáci 4. a 5. ročníku si dnes vyrobili velikonoční dekoraci z proutků a vlny. Všechny výrobky můžete vidět v naší fotogalerii.

Ve středu 22.3. 2017 se děti z MŠ byly podívat v místní knihovně. Vyzkoušely si malý kvíz a poslechly popletené pohádky .  Za odměnu dostaly omalovánky.

22.3.2017  navštívili žáci 1. a 2. ročníku MÍSTNÍ KNIHOVNU.  Knihovnice paní Vlčková se žáky pobesedovala  jak to v knihovně funguje, a jak se správně chovat ke knihám. Žáci se zde mohou přihlásit a stát se jejími členy. Přejeme všem čtenářům mnoho krásných zážitků s knihou !

V pondělí 20.3.2017 do naší školy přijel z Mělníka pan mykolog Jaroslav Malý. Povídali jsme si o houbách jedlých (hřiby, bedly, lišky, klouzci, pýchavky a kozáci) a nejedlých (muchomůrky, závojenky a hřib satan) i o houbách nebezpečných. Besedy se zúčasnily také starší děti z MŠ a všichni jsme si odnesli velmi zajímavé a nové poznatky z oblasti mykologie.

 2.3.2017 se 5 žáků naší školy zúčastnilo okrskového kola recitační soutěže v Klatovech.

28.2. 2017 si děti v MŠ užily MAŠKARNÍ REJ. Školka byla plná princezen, čarodějů, bojovníků, víl a dalších  pohádkových postaviček. Nechyběly soutěže a sladké odměny 😀.