header image
 

All posts in Červen, 2016

Ve čtvrtek 30.6.2016 dostali žáci vysvědčení a čekají je zasloužené 2 měsíce prázdnin 🙂

Tablo předškoláků je umístěno ve vitríně Sokola u zastávky autobusu .

Ve středu 22.6.2016  se celá naše škola vydala na turistickou vycházku. Ráno jsme jeli vlakem do Lub u Klatov a po cyklostezce jsme se vydali do Běšin. Počasí nám přálo a celou trasu jsme zvládli ujít bez problémů. (viz.fotogalerie)

V sobotu 18.6.2016 se někteří naši žáci zúčastnili Lhenických letních her, které pořádala naše partnerská škola v Lhenicích u Prachatic. Žáci si tento krásný, slunečný den s novými kamarády velice užili 🙂 (viz.fotogalerie)

Ve čtvrtek 16.6. 2016 besedovali žáci naší školy se včelařem panem Jaroslavem Krůsem, který nám poutavě vyprávěl o životě včel a o tom, jak se my lidé o včely musíme starat. Žáci se dozvěděli mnohé zajímavosti ze života i chovu včel a my mu moc děkujeme za ochotu a čas, který každoročně našim žákům věnuje.

 

 

 

 

V pátek 10. června jsme navštívili Techmania Science Center v Plzni. Všichni jsme si výlet moc užili a žáci získali i cenné zkušenosti z biologických, chemických a fyzikálních laboratoří, kde pracovali na různých pokusech. Také 3D planetárium se jim velice líbilo a sladká tečka na závěr (výborná zmrzlina) nemohla chybět 🙂

1.7.2016 se děti z MŠ vydají na stopovanou. Čeká je plnění úkolů a hledání pokladu. Určitě na ně bude v cíli čekat sladká odměna.

Blahopřejeme našim žákům ke krásnému umístění ve výtvarné soutěži:

 My a příroda

Lucie Śťastná1.místo a David Hrach – 2.místoP1010346 P1010529P1010344 P1010535

Ke zvyšování bezpečnosti žáků na komunikacích slouží dopravní výchova.  Žáci se učí  jak se bezpečně pohybovat v provozu. Nejvhodnějším místem, kde je možné praktikovat dopravní výchovu, jsou dopravní hřiště. Žáci se zde učí, jak se správně pohybovat v běžném provozu, testují zde své znalosti a nakonec mohou získat třeba i průkaz pro malé cyklisty.Také naši žáci 4. a 5. ročníku se 2.6.2016 zúčastnili výuky na DĚTSKÉM DOPRAVNÍM HŘIŠTI v v Klatovech.

Ve středu 1.6. 2016 jsme i na naší škole oslavili DEN DĚTÍ , žáci soutěžili, tančili a užívali si svůj DEN 🙂