header image
 

All posts in Květen, 2016

Černý kocourek žil v Hrusicích u Ševců a nejvíc si s ním rozuměl Pepík. Spolu se navyváděli mnoho veselých kousků a taškařic, při nichž nikdy nechyběli kamarádi Pašík a Bobeš. Když se Mikeš vypravil do světa, prožil nejedno dobrodružství na cestách a v cirkuse, kde na čas zakotvil. Ale všude dobře, doma nejlíp, a tak se kocourek zase vrátil, aby rozdával radost všem dětem.Tuhle pohádku všichni dobře známe a naše škola navštívila velmi podařené představení ve čtvrtek 26.5.2016 v DIVADLE KLATOVY. A jak se žákům  pohádka líbila? (viz.fotogalerie)P1010482 P1010483

P1010459Ukázka prací našich žáků, které jsme přihlásili do výtvarné soutěže  – Skřítkové a strašidla (viz.fotogalerie).

24.5.2016 přijel do MŠ pan Pohoda s pohádkou O ČARODĚJNICI, dětem i žákům se pohádka moc líbila a těší se po prázdninách na další zajímavá vystoupení. (viz.fotogalerie)

Ve středu 25. května 2016 se na Erbenově náměstí v Klatovech konalo oblastní kolo soutěže Malý záchranář a jako doprovodný program Den IZS.  Sešlo se zde dvanáct soutěžních družstev žáků z nejbližšího okolí Klatov, aby bojovali nejen o pěkné ceny a medaile, ale také o postup do krajského kola soutěže Malý záchranář. Žáci naší školy skončili na 12 místě, ale získali především cenné zkušenosti, které jistě uplatní v příštím kole této zajímavé a  důležité akce 🙂P1010455

P1010393 PAVOUČEK SE SVOJÍ PAVUČINOU  – výrobky žáků, kteří navštěvují kroužek ručních prací.

Co všechno může být hudebním nástrojem? Co všechno zní? Co všechno si dokážu vyrobit sám nebo s pomocí rodičů ? Jak nejlevněji sehnat materiál k výrobě netradičního hudebního nástroje? Jakou věc mohu použít jiným způsobem, aby se proměnila v hudební nástroj? Mnoho otázek, ale zasloužená radost a velké poděkování rodičům 🙂 z naší netradiční kapely a malých hudebníků  🙂  (viz.fotogalerie)

Tento týden proběhla na naší škole akce s názvem „OCHUTNÁVKOVÝ KOŠ“ v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol. Žáci v průběhu celého roku dostávají ovoce nebo zeleninu na svačinu.Tentokrát to byl velký koš rozmanitých druhů ovoce a zeleniny. Žáci byli mile překvapeni touto zajímavou akcí. V koši se nacházelo i tropické ovoce, které  vůbec neznali nebo jen viděli v obchodech. Měli tak šanci poznat, jak se jmenuje, jak voní, a jak vlastně chutná.  Již ví, že je mnohem zdravější a plná vitamínů svačinka z ovoce a zeleniny, nežli sladkosti :-). (viz.fotogalerie)

Ukázka prací našich žáků, které jsme přihlásili do výtvarné soutěže My a příroda (viz.fotogalerie).

Práce žáků 1. a 2. ročníku 🙂P1010355 P1010352 P1010351

P1010348 P1010349Naše škola se zúčastnila výtvarné soutěže POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ a dva naši žáci se umístili.Tomáš Malát získal 2. místo a David Hrach 3. místo .Gratulujeme a přejeme další výtvarné úspěchy !