header image
 

Novinky

V úterý 25. 2. 2020 jsme se podruhé setkali s paní Mgr. Vendulou Doubkovou. Téma dnešního setkání bylo Krvácení ohrožující život člověka. Žáci si vyzkoušeli, jak rychle, správně a čím zastavit silné krvácení i jak jednat s osobou, která je v bezvědomí. Pomocí tlakového obvazu se pokusili zastavit krvácení z končetiny, ví, jak pomoci člověku, který krvácí z krku. Každý si také vyzkoušel tzv. zotavovací polohu.

Ve středu 25.2.2020 navštívili žáci 1. ,2. a 3. ročníku MÍSTNÍ KNIHOVNU.  Knihovnice paní Vlčková se žáky pobesedovala,  jak si knihy půjčovat a jak se správně ke knihám chovat.

V úterý 25.2.2020 se žáci naší školy proměnili v princezny, čaroděje, víly, klauny a jiné pohádkové i nepohádkové bytosti v rámci výuky plnili mnoho zajímavých úkolů (z M, ČJ, TV, VV), které pro ně připravili žáci 5. ročníku. Každá soutěžící skupina získala drobné sladkosti. Závěrem si žáci zvolili nejkrásnější masku. Letos se nejvíce líbila maska medvěda, pod kterou se ukrýval Lukáš Kohút.

V pondělí 24.2.2020 navštívili žáci naší ZŠ představení ZUŠ Klatovy – MRAZÍK.

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 proběhl v naší škole projektový den pod názvem
Den v bezpečí – aneb den s Policií ČR. Navštívili nás příslušníci Policie ČR, kteří žáky seznámili s jejich technikou, vozidly či s donucovacími prostředky. Vyzkoušeli si testry na alkohol a drogy. Pobesedovali s tiskovou mluvčí Policie ČR nprap. Danou Ladmanovou o ochraně proti nežádoucím a nebezpečným jevům ve společnosti – šikaně, kyberšikaně, násilníkům i o krádežích. Také si zopakovali znalosti z dopravní výchovy – pohyb chodce a cyklisty na vozovce, nutnost používání reflexních a ochranných prvků. Nprap. Ladmanová žákům předala plyšového maskota Leopolda a mnoho dalších materiálů, které mohou využít v přípravě ve vzdělávání.

V pátek 21. 2. 2020 si velká většina našich žáků zasportovala na zimním stadionu v Klatovech. Někteří si zahráli hokej, ostatní si užívali jen volného bruslení. Velkou zábavou byla hra na honěnou, při které si vyzkoušeli i tvrdost ledu. Přestože byli žáci po dvouhodinovém bruslení dost unavení, rádi by se na led opět brzy vrátili.

Ve středu 19.2.2020 žáci ukončili plavecký výcvik a dostali MOKRÉ VYSVĚDČENÍ , které si všichni po právu zasloužili.

V pátek 21. 2. 2020 si budou moci naši žáci zasportovat na zimním stadionu v Klatovech.