header image
 

Novinky

Přerušení provozu ŠD a ŠJ ZŠ Velikonoční prázdniny 2019

Matematický klokan 2018/2019

Celostátní matematická olympiáda je určena pro žáky 2. až 5. ročníku ZŠ.

Školní kola proběhnou na školách dne 22. 3. 2019

 

Vlastnoručně ušitý medvídek !

Jarní víla zavítala do MŠ.       

 

V pondělí 18.3.2019 zhlédli žáci ZŠ i děti MŠ kombinované loutkoherecké představení o námořnících a pirátech, o kouzelné mušli, ztraceném pokladu, upovídaném papouškovi a věčně hladovém žraloku. Téma, které už po staletí doslova podněcuje fantazii nejen středoevropských dětských suchozemců. Díky svéráznému opeřenci a kouzelné mušli se jim přání splní a oni vyplují za pokladem. Ovšem moře skýtá mnohá nebezpečí. Když společně překonají bouři a vyzrají na žraloka, loď přepadnou piráti a zlý kapitán Baltazar chce poklad pro sebe. Chytrost a důvtip jsou však silnější a účinnější zbraně, než svaly a bambitka. A větší bohatství než poklad člověku přináší poctivost, přátelství a čisté svědomí. To vše a mnoho dalších pravd se děti dozví z tohoto dobrodružného příběhu.

V pátek 15. 3. 2019 si velká většina našich žáků zasportovala na zimním stadionu v Klatovech. Někteří si zahráli hokej, ostatní si užívali jen volného bruslení. Velkou zábavou byla hra na honěnou, při které si vyzkoušeli i tvrdost ledu. Přestože byli žáci po dvouhodinovém bruslení dost unavení, rádi by se na led opět brzy vrátili.

Ve čtvrtek 14. 3. 2019 navštívily děti z MŠ místní knihovnu. Knihovnice paní Vlčková jim vystavila čtenářský průkaz a vysvětlila jim, jak se knihy půjčují a jak se o ně starat. Dětem se hodně knížek líbilo a 4 si odnesly k přečtení do MŠ.

Ve středu 13. 3. 2019 si předškoláci z MŠ vyzkoušeli, jaké to je, být na chvilku školákem. Zúčastnili se výuky a byli moc šikovní.          

Ve čtvrtek 14.3.2019  navštívili žáci 1. a 2. ročníku MÍSTNÍ KNIHOVNU Knihovnice paní Vlčková se žáky pobesedovala,  jak si knihy půjčovat a jak se správně ke knihám chovat. Dále pak paní starostka Pavlína Langmayerová předala diplom a volnou vstupenku do ZOO Plzeň Lukášovi Kohútovi, který byl vyhodnocen nejlepším čtenářem ZŠ. Blahopřejeme !

V pondělí 11.3.2019  se žáci ZŠ zúčastnili vzdělávacího představení ,,Jak se dělá tanečník“ pořádaného Baby Baletem Praha. Moderátor pořadu představil žákům srozumitelným a uceleným způsobem jednotlivé taneční techniky a jejich historii (klasický balet, moderní, jazzový a lidový tanec, taneční sporty). Prostřednictvím 15 vybraných ukázek světového a domácího repertoáru se pokusil motivovat mladou generaci k aktivnímu přístupu k pohybu, tanci, divadlu a kultuře.